Select Event

Year 7-8 - Grand Final - Dunedin North Intermediate - 02 July 2019 
Year 5-6 - Grand Final - Dunedin North Intermediate - 02 July 2019 
Year 5-6 - Tahuna Normal Intermediate School - 27 June 2019 
Year 7-8 - Tahuna Normal Intermediate School - 26 June 2019 
Year 5-6 - Balmacewen Intermediate - 26 June 2019 
Year 5-6 - Balmacewen Intermediate - 25 June 2019 
Year 7-8 - Balmacewen Intermediate - 25 June 2019 
Year 5-6 - Balmacewen Intermediate - 25 June 2019 
Year 7-8 - Balmacewen Intermediate - 24 June 2019 
Year 5-6 - Oamaru Intermediate - 13 June 2019 
Year 7-8 - Oamaru Intermediate - 12 June 2019 

Year 7-8 - Grand Final - Dunedin North Intermediate - 02 July 2019

RankTeam NameSchool
1EPro XS MaxFairfield School (Dunedin)
2Balmcewen 2Balmacewen Intermediate
3Taieri College 2Taieri College
4Tahuna MechanicsTahuna Normal Intermediate School
5Tahuna SpaghettiTahuna Normal Intermediate School
5Oamaru Intermediate 1Oamaru Intermediate
7Columba College 2Columba College
8KVC Y8 GreenKaikorai Valley College
8Liberton LightningLiberton Christian School
8DNI Reliant RobinsDunedin North Intermediate
11Papakaio Funky MonkeysPapakaio School
12Abbotsford 1Abbotsford School

Year 5-6 - Grand Final - Dunedin North Intermediate - 02 July 2019

RankTeam NameSchool
1MHS codeamalsMaori Hill School
2Decapitated Death EatersGreen Island School
2The Techno Pickles 2.0Broad Bay School
2Techno BubblesEast Taieri School
5Arthur Street Short CircuitsArthur Street School
6R.O.T.N.N.E.AEast Taieri School
6Waihao Country KidsWaihao Downs School
8Brain CellSt Bernadette's School (Dunedin)
8Rainbow PizzasWaimate Centennial School
10Techno BotsEast Taieri School
11Super CircuitsEast Taieri School
11Main Electric UnicornsWaimate Main School

Year 5-6 - Tahuna Normal Intermediate School - 27 June 2019

RankTeam NameSchool
1R.O.T.N.N.E.AEast Taieri School
2Decapitated Death EatersGreen Island School
3Super CircuitsEast Taieri School
4The TerminatorsSt Bernadette's School (Dunedin)
4CEAKGreen Island School
4JAGSGreen Island School
7Problem Solvers J.E.F.F.Waikouaiti School
7GBS EngineersGrants Braes School
7GBS TechprosGrants Braes School
10BoB's BuildersWaikouaiti School
10Flying PotatoesGreen Island School
12Girl PowerEast Taieri School

Year 7-8 - Tahuna Normal Intermediate School - 26 June 2019

RankTeam NameSchool
1Balmcewen 2Balmacewen Intermediate
2KVC Y8 GreenKaikorai Valley College
3Tahuna MechanicsTahuna Normal Intermediate School
4Tahuna SpaghettiTahuna Normal Intermediate School
5Tahuna TroublemakersTahuna Normal Intermediate School
6KVC Y8 RedKaikorai Valley College
7GI Hot DogsGreen Island School
8Tahuna BotsTahuna Normal Intermediate School
8KVC Y7 RedKaikorai Valley College
8Fried ChickenGreen Island School
11Team TawhakiBathgate Park School
11KVC Y7 GreenKaikorai Valley College

Year 5-6 - Balmacewen Intermediate - 26 June 2019

RankTeam NameSchool
1MHS codeamalsMaori Hill School
2Techno BotsEast Taieri School
2MHS fab 4Maori Hill School
4Techno TexEast Taieri School
4Electro GirlsEast Taieri School
4WhizzbotsSt Joseph's Cathedral School
7The SmartiesWaikouaiti School
7OutramOutram School
9TechbotsSt Joseph's Cathedral School
10The Waikouaiti Problem SolversWaikouaiti School
11Wakari WizardsWakari School
12MHS coding catsMaori Hill School

Year 5-6 - Balmacewen Intermediate - 25 June 2019

RankTeam NameSchool
1Arthur Street Short CircuitsArthur Street School
2The Techno Pickles 2.0Broad Bay School
2Liberton TechspertsLiberton Christian School
4George Street ChampionsGeorge Street Normal School
5George Street Sausage OofsGeorge Street Normal School
5Liberton LighthouseLiberton Christian School

Year 7-8 - Balmacewen Intermediate - 25 June 2019

RankTeam NameSchool
1EPro XS MaxFairfield School (Dunedin)
2Columba College 2Columba College
3Balmacewen Intermediate 1Balmacewen Intermediate
4FF EPro 9erísFairfield School (Dunedin)
5Columba College 1Columba College

Year 5-6 - Balmacewen Intermediate - 25 June 2019

RankTeam NameSchool
1Techno BubblesEast Taieri School
2Brain CellSt Bernadette's School (Dunedin)
3BB/CCKaikorai Primary
3Columba College 2Columba College
5Electronic ElephantsEast Taieri School
6Mac Bay BuildersMacandrew Bay School
6Los GanadoresOpoho School
6Columba College 1Columba College
9Mac Bay MakersMacandrew Bay School
9Master ElectronicsEast Taieri School
11Kaik CrushersKaikorai Primary
12TriJNOpoho School

Year 7-8 - Balmacewen Intermediate - 24 June 2019

RankTeam NameSchool
1Liberton LightningLiberton Christian School
2DNI Reliant RobinsDunedin North Intermediate
3Taieri College 2Taieri College
4DNI Daily MemesDunedin North Intermediate
4Abbotsford 1Abbotsford School
6Liberton LegendsLiberton Christian School
6DNI TanguransDunedin North Intermediate
6DNI Red & Black MechanicsDunedin North Intermediate
6Taieri College 1Taieri College
6OutramOutram School
11Arthur Street RocketsArthur Street School
12Balmacewen Intermediate 2Balmacewen Intermediate

Year 5-6 - Oamaru Intermediate - 13 June 2019

RankTeam NameSchool
1Rainbow PizzasWaimate Centennial School
2Main Electric UnicornsWaimate Main School
3Waihao Country KidsWaihao Downs School
4Ardgowan AllstarsArdgowan School
5Glenavy GeniusGlenavy School
6Fenwick 2Fenwick School
7Fenwick 1Fenwick School
821 LazersWaimate Centennial School
9Loading...Ardgowan School
9WiredArdgowan School
9Main Techno BanditsWaimate Main School
12Glenavy Go GettersGlenavy School

Year 7-8 - Oamaru Intermediate - 12 June 2019

RankTeam NameSchool
1Papakaio Funky MonkeysPapakaio School
2Glenavy GemsGlenavy School
3Oamaru Intermediate 1Oamaru Intermediate
4Papakaio Sparkly UnicornsPapakaio School
5Glenavy GoldGlenavy School
6Maheno 1Maheno School
7Oamaru Intermediate 2Oamaru Intermediate
8Papakaio Fluffy BunniesPapakaio School
8Waihao WallabiesWaihao Downs School
10Waihao Country KidsWaihao Downs School
11Stinky KnicksWeston School
12Ardgowan EinsteinsArdgowan School